Samodzielne farbowanie włosów – co warto wiedzieć?

2021-03-26

Chcesz zmienić kolor swoich włosów, ale nie zamierzasz wydawać nawet kilkuset złotych u fryzjera? Zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe, by z pomocą farby do włosów domowego użytku uzyskać dobry efekt? Dobra wiadomość brzmi: tak! Jest to możliwe!

Jak farbować włosy?

Farby drogeryjne również mogą zapewnić Ci długotrwały i pełen blasku kolor, który pokryj doskonale siwe włosy. Zanim użyjesz farby pierwszy raz, wykonaj próbę uczuleniową. Wskazówki, jak to zrobić, znajdziesz w instrukcji.

Przestrzegaj zalecanego przez producenta czasu farbowania – pamiętaj, że jeśli będziesz trzymać farbę na włosach dłużej, kolor nie stanie się intensywniejszy, a Twoje włosy przesuszają się. A to z kolei spowoduje szybkie wypłukiwanie się farby, być może konieczne będzie też pójście do fryzjera, by przyciąć zniszczone końcówki znacznie wcześniej, niż planowałaś.

Nowoczesne farby do włosów

Wiele firm oferuje farby do włosów, które są przeznaczone dla kobiet mających specjalne oczekiwania. Są to na przykład preparaty do koloryzacji nie zawierające amoniaku, lub farby bezpieczne dla kobiet w ciąży. Więcej informacji i wskazówek na ten temat znajdziesz tu: http://www.althair.pl/farby-do-wlosow-dla-ciezarnych-jakie-wybrac/

Nowoczesne farby do włosów są opracowywane z myślą o tym, by były bezpieczne nie tylko dla samych włosów, ale też dla skóry głowy. Coraz częściej są też wzbogacane ciekawymi nutami zapachowymi. Zapomnij o przykrym, gryzącym zapachu! To już przeszłość! Dziś dobre farby domowego użytku pachną niemal jak perfumy, więc koloryzacja staje się przyjemnością!